Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2014-02-19 - "Gorzkie żale przy soli"

W najnowszym ogólnopolskim tygodniku POLITYKA pojawił się artykuł dotyczący naszej gminy. Zatytułowany jest "Gorzkie żale przy soli". Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią: PDF

Fragment artykułu: "W 1999r. kiedy PGNiG dogadywało się z gminą w sprawie budowy pierwszych 10 kawern, obie strony zawarły porozumienie. Gmina za swą przychylność miała otrzymać od PGNiG pieniądze na budowę kanalizacji. W okresie 7-8 lat od daty rozpoczęcia budowy podziemnych magazynów. Czas płynął. Kanalizację gmina zbudowała sama, za 55 mln zł." /źródło: POLITYKA/


2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl