Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2013-07-19 - "Kanał zamknie Mechelinki?"

Stary kanał odprowadzający wodę z oczyszczalni ścieków z Dębogórza cieknie. Strumienie wody leją się na łąki i wypływają do zatoki, niedaleko kąpieliska w Mechelinkach. W Kosakowie boją się, że to początek tragedii. Urzędnicy: kanał od 2001r. nie był sprawdzany - piszą Piotr Niemkiewicz i Roman Kościelniak.

Razem z Marcinem Buchną i Leszkiem Czerniakiem jedziemy do Mechelinek. Mijamy kąpielisko, powstającą rybacką przystań i kierujemy się w stronę betonowego kanału, którym od lat płynie woda z oczyszczalni ścieków w Dębogórzu, która obsługuje m. in. Gdynię.

- Przykrywają go betonowe płyty, po których ludzie spacerują czy jeżdżą rowerami - mówi Marcin Buchna, prezes Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturowego Nasza Ziemia - Nasza Zemia. - Strach pomyśleć co się stanie, jak te się rozkruszą i runą komuś pod nogami.


2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl