Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2013-09-10 - Konsultacje dotyczące zmiany kierunku rozwoju gminy

Zapraszamy wszystkich na konsultację społeczną organizowaną przez Urząd Gminy Kosakowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Pierwoszynie, dotyczącą zmiany kierunku rozwoju gminy. My jako Stowarzyszenie będziemy brać czynny udział w tym spotkaniu, jednoznacznie przedstawiając nasze stanowisko. Nie zgadzamy się z opracowanym studium, które ma być uchwalone przez radnych.


10 września 2013 (wtorek)
Godzina 17.00 - Gminny Ośrodek Kultury w Pierwoszynie


Główne zmiany w studium, na które nie zgadza się nasze Stowarzyszenie to:

  • poszerzenie obszaru górniczego w naszej gminie, które daje możliwości tworzenia dodatkowych podziemnych magazynów gazów, paliw i różnego rodzaju odpadów w tym również odpadów promieniotwórczych.
  • projektowana budowa przyłączy zasilające kawerny z części lądowej do morskiej, rurociągiem wysokiego ciśnienia wraz z urządzeniami towarzyszącymi.
  • budowa gazoportu niedaleko plaży Mechelinek, który ma służyć do odbioru paliw gazowych i płynnych z tankowców na zatoce.

Nasze Stowarzyszenie zabiega o to, aby tereny te nie były przeznaczone na tereny przemysłowe - obszary górnicze, a w zamian były przeznaczone na rekreacje, sport i turystykę, ze względu iż sąsiadują z plażami, osiedlami, parkami, miejscowościami turystycznymi.

2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl