Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2013-09-07 - Nowe informacje dotyczące kawern

W latach 90tych został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dający możliwość budowy podziemnych magazynów gazu na terenie kilku hektarów w gminie Kosakowo. W zamian za to gmina miała otrzymać wsparcie finansowe na inwestycje: budowę kanalizacji i gazyfikacji. W lutym 2013 właściciele ziem, na których miały być rozpoczęte prace nad studium wykonalności projektu, wspólnie z mieszkańcami podnieśli protest dotyczący rozbudowy i rozszerzenia terenów przeznaczonych na kolejne podziemne magazyny paliw i odpadów (kawerny).

Celem naszego Stowarzyszenia nie jest całkowita blokada inwestycji dotyczącej podziemnych magazynów gazu. Walczymy o nie dopuszczenie do ich rozbudowy i poszerzenia terenów, na których miałaby ona być realizowana.

Akceptujemy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony w latach 90tych i dbamy o to, aby władze naszej gminy trzymały się jego wytycznych. Tym czasem działania samorządu gminy Kosakowo, wskazują na to, iż gmina dąży do rozwoju inwestycji, skutecznie ukrywając to przed mieszkańcami.

Postawiliśmy sobie za cel, dokładne monitorowanie wszystkiego co się aktualnie dzieje w związku z tą inwestycją, na bieżąco informować mieszkańców, badać wszelkie zgłaszane sygnały, dopilnować wykonania rzetelnych badań wód, hałasu oraz wszelkich innych czynników które mogłyby mieć negatywny wpływ na środowisko.

Czynniki budujące sprzeciw wobec planowanej inwestycji, rozszerzenie obszaru kawern i budowę gazociągu wraz z terminalem na Zatoce. Przedstawione zagadnienia są formułowane przeciwko planom, ale również są obawami o stan otoczenia na skutek już realizowanej budowy.

Więcej informacji na ten temat

2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl