Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2014-10-29 - Oświadczenie

Komitet Wyborczy

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe

Nasza Ziemia Nasza ZemiaOŚWIADCZENIE


W związku z zaproszeniem, wystosowanym przez Henryka Palczewskiego, do uczestnictwa w debacie kandydatów na stanowisko wójta gminy Kosakowo, Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturowego „Nasza Ziemia Nasza Zemia”, dziękując za zaproszenie oświadcza: nasz kandydat na wójta, Pan Marcin Buchna, nie weźmie udziału w tej debacie.

Uzasadnienie:


Jak wynika z treści zaproszenia, organizatorem debaty jest Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Kosakowo reprezentowane przez Prezesa Zarządu Henryka Palczewskiego. W związku z brakiem informacji, kto będzie osobą prowadzącą debatę, mamy wątpliwości co do jej obiektywizmu.

Nasz Komitet ocenia, że Palczewski poprzez teksty drukowane w swoim biuletynie rozpowszechnianym na terenie Gminy Kosakowo popiera jednego z kandydatów na wójta gminy Kosakowo tj. Szymona Tabakiernika, poprzez prowadzenie na jego rzecz brudnej kampanii wyborczej, która ma dyskredytować innych kandydatów.

Dodatkowo należy wskazać, iż Palczewski, w tekstach drukowanych w swoim biuletynie, w sposób niesłychanie brutalny, sprzeczny z zasadami uczciwej rywalizacji wyborczej oraz na granicy pomówienia i kłamstwa, poprzez manipulacje faktami atakował naszego kandydata na wójta. Tym samym, w ocenie Naszego Komitetu, obecne działania tego człowieka są nieobiektywne, a jego intencje niezgodne z duchem uczciwej wyborczej rywalizacji.

W tych okolicznościach zachodzą poważne wątpliwości co do obiektywnego i bezstronnego prowadzenia debaty - na równych warunkach dla wszystkich kandydatów.

Podkreślenia wymaga fakt, iż przyjęte zwyczajowo procedury wymagają od organizatora debaty skontaktowania się z Komitetami Wyborczymi wszystkich kandydatów dla uzgodnienia warunków uczestnictwa w debacie, w tym jej formuły, regulaminu, czasu trwania, miejsca oraz uzgodnienia osoby prowadzącej. Dobre obyczaje nakazują, aby prowadzącym była osoba niezwiązana z żadnym z kandydatów. Organizator tej debaty nie skontaktował się jednak z Komitetem Wyborczym Stowarzyszenia „Nasza Ziemia” i niczego z nami nie uzgodnił. W konsekwencji debata miałaby się odbyć na warunkach jednego z kandydatów na wójta, co jest przez nas nie do przyjęcia.
2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl