Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2018-07-04 - Plan Zagospodarowania Polskich Obszarów Morskich

W dniu jutrzejszym o godzinie 10:00 w Szczecinie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące Planu Zagospodarowania Polskich Obszarów Morskich w tym Zatoki. Przygotowany obecnie projekt jest niekorzystny dla Mieszkańców Gminy Kosakowo, ponieważ w obszarze Mechelinki-Kuźnica-Jastarnia wpisano rozwój gospodarczy (przemysł, gazoport i Gazociąg do Mechelinek). W obszarze Zatoki wewnętrznej - Rewa, nie uwzględniono połączenia Ekomariny z częścią morską. W przypadku realizacji inwestycji przemysłowych istnieje zagrożenie zamknięcia akwenów, dla turystyki, żeglarstwa i rybołówstwa. Minister Infrastruktury odrzucił odwołanie Stowarzyszenia Nasza Ziemia, od decyzji lokalizacyjnej dla dalszej rozbudowy Kawern przyzwalając na rozbudowę do 650 mln metrów sześciennych gazu. We wszystkich procedurach odwoławczych Nasza Ziemia bierze czynny udział, min. złożyliśmy odwołanie do NSA w tej sprawie.Jak również odwołanie do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w związku z dramatyczną sytuacją Zatoki i zrzutem odpadu górniczego tzw. solanki do Zatoki w obrębie Mechelinek.

Celem uzupełnienia

2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl