Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2015-08-27 - Protest Mieszkańców w TVP info

Relacja na żywo w TVP info


Mieszkańcy gminy Kosakowo protestowali na sesji, podczas której radni mieli przyjąć lokalne zasady dot. zagospodarowania przestrzennego gminy. W ramach protestu przywieźli wójtowi... taczkę.

Zdaniem mieszkańców, dokument dopuszcza do rozbudowy podziemnych magazynów gazu i budowy gazociągu wysokiego ciśnienia, którym to inwestycjom są przeciwni. W ostatniej chwili projekt uchwały został zdjęty z programu obrad. - Czujemy się oszukani, skandowali mieszkańcy. - Robicie sobie jaja z mieszkańców. Jak tak nas traktujecie - my będziemy traktować was tak samo, mówili na sesji mieszkańcy Kosakowa. Jeden z nich przyszedł na sesję z taczką...

Wójt Jerzy Włudzik tłumaczył, że protestującym nie chodzi o studium, tylko o „robienie burdy”. - Poinformowaliśmy kogo się tylko dało, że projekt studium zostanie zdjęty z porządku obrad, ale nie zdążymy poinformować wszystkich zainteresowanych, dodał.

Mieszkańcy nie chcą rozbudowy kawern, bo obawiają się że Kosakowo straci turystyczny charakter i stanie się gminą przemysłową. Obawiają się też gazociągu, który według dokumentów ma przebiegać w bliskim sąsiedztwie domów mieszkalnych.

źródło: radiogdansk.pl
2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl