Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2016-06-28 - Przegłosowano projekt Bigoazowni i Spalarni

Przegłosowano Projekt MPZP dla Oczyszczalni "Dębogórze",w którym dopuszczono powstanie Biogazowni i Spalarni zasilanych odpadami z poza terenów Gminy.

W ostatniej fazie sesji ujawniono, że zmiana ta dotyczy również prywatnych działek ponad 2 hektary (jedna z działek w ostatnim czasie została sprzedana przez Gminę, o czym powiadomił Wójt Gminy Jerzy Włudzik). Łączna zmiana planu to kilkadziesiąt hektarów z przeznaczeniem min. na odnawialne źródła energii do których zaliczają się BIOGAZOWNIE, a wysokość obiektów (kominy sięgają do około 40 metrów wysokości). Mimo składanych uwag i protestów mieszkańców Gminy oraz Stowarzyszenia Nasza Ziemia, Radni przegłosowali projekt umożliwiając powstanie wyżej wymienionych instalacji przemysłowych.

Stowarzyszenie Nasza Ziemia z udziałem mieszkańców zaskarży projekt MPZP do Wojewody, ze względu na działanie na szkodę mieszkańców Gminy Kosakowo, Rumi oraz Gdyni. 
2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl