Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2013-10-18 - Uwagi do projektu zmiany studium

Nie wyrażamy zgody na projektowane poszerzenie obszaru przeznaczonego na budowę podziemnych zbiorników do magazynowania gazu. Nie zgadzamy się również na proponowany przebieg gazociągu mającego dostarczać gaz do zbiorników obecnie budowanych w ramach już wydanej koncesji a także na budowę infrastruktury niezbędnej do obsługi gazociągu w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli domów jednorodzinnych. Projektowane zmiany nie tylko, że nie są uzasadnione żadnym ważnym interesem publicznym, jak również potrzebami rozwoju gminy i jej mieszkańców, lecz także godzą w dobro mieszkańców i naruszają konstytucyjne prawo do własności prywatnej znacznie je ograniczając. Stanowią nadto zagrożenie dla zdrowia mieszkańców oraz dobrej kondycji środowiska naturalnego.

2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl