Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2014-09-16 - Wizyta w Warszawie

Członkowie naszego Stowarzyszenia byli dzisiaj (2014-09-16) w Warszawie, by lobbować u posłów w sprawie zachowania turystycznego charakteru nadmorskiego pasa gminy. Dodatkowo wspieraliśmy rybaków z rejonu Zatoki Puckiej, którzy nie zgadzają się na nowe obostrzenia programu "Natura 2000".


/ źródło: gdansk.tvp.pl /

Czy przemysł, rolnictwo i turystykę można pogodzić w pasie nadmorskim?


Mieszkańcy gminy Kosakowo oraz członkowie Stowarzyszenia "Nasza Ziemia" chcą, by na forum sejmowym ostatecznie wyjaśnić sprawę planowanych przez PGNiG inwestycji dotyczących między innymi składowania gazu. Wyruszyli do Warszawy, by lobbować u posłów w sprawie zachowania turystycznego charakteru tego fragmentu nadmorskiego pasa. Przy okazji wspierają rybaków z rejonu Zatoki Puckiej, którzy buntują się przeciwko planowanym obostrzeniom programu "Natura 2000" według, których oczko w sieci rybackiej nie może być mniejsze, niż 5 centymetrów...

To jest obszar turystyczny, a nie przemysłowy! - mówią członkowie Stowarzyszenia Nasza Ziemia: w sprawie sytuacji gminy Kosakowo oraz rejonu Zatoki Puckiej chcą sejmowej interwencji. Jeden z posłów obiecał interpelację. Nazwiska posła na razie nie ujawniają. Wcześniej, przynajmniej w tej ostatniej kwestii, wójt gminy wydawał się nieugięty. Mieszkańcy nie chcą w swojej okolicy żadnych inwestycji przemysłowych. Przypomnijmy - wcześniej w tej sprawie przeprowadzono w Kosakowie referendum - mieszkańcy powiedzieli wtedy kategoryczne "nie" gazowemu potentatowi – PGNiG.

tvpWalory tego fragmentu pasa nadmorskiego to także rybołówstwo w Zatoce Puckiej. Plan ograniczenia średnicy oczka w sieci rybackiej może to rybołówstwo zabić, zarówno tu jak i na przykład w Zalewie Szczecińskim - twierdzi "Nasza Ziemia". Do Urzędu Morskiego w tej sprawie specjalną petycję skierowali niedawno rybacy z rejonu Zatoki Puckiej. Najbliższy czas pokaże, czy interesy przemysłu, rolnictwa i turystyki są możliwe do pogodzenia w pasie nadmorskim.

zobacz materiał video...

2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl