Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2013-06-05 - Założenie Stowarzyszenia

Geneza powstania Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturowego Nasza Ziemia.


Stowarzyszenie Nasza Ziemia zostało oficjalnie zarejestrowane 5 czerwca 2013 roku. Jednak początki sięgają przynajmniej trzech miesięcy wcześniej. Podjęta została wówczas spontaniczna akcja obywatelskiej niezgody na sposób działania władz gminy Kosakowo w sprawie poszerzenia inwestycji związanej z budową kawern paliwowych. Niezadowolenie społeczne miało i znalazło ujście na spotkaniu w Mostach, o czym donosiła szeroko prasa i lokalna telewizja. Doświadczyliśmy wtedy niebywałej arogancji Władz Gminy, które nie licząc się z opinią mieszkańców chciały forsować koncepcję narzuconą przez PGNiG. Skutkiem takich działań byłoby przekształcenie gminy rolniczo-turystycznej w gminę o charakterze przemysłowo – magazynowym. Przy wsparciu lokalnej społeczności upomnieliśmy się o nasze prawo do realizowania przez Władze Gminy żywotnych interesów mieszkańców.

W naszej gminie znajdziemy wiele niepowtarzalnych i cennych przyrodniczo obszarów jak: rezerwaty przyrody (Mechelińskie Łąki, Czapliniec, Beka), parki krajobrazowe (Nadmorski Park Krajobrazowy, Dolina Redy), rzadkie formy krajobrazu jak rewski Szperk, klify Kępy Oksywskiej. Mamy plaże i lasy. Jednak paradoksalnie obraz wszechobecnej natury zaburza kilka wielkoprzestrzennych obiektów.
2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl