Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

O co walczymy

Naszym celem jest doprowadzenie do stanu, aby decyzje w sprawie funkcjonowania lub powstawania każdego z obiektów przemysłowych miały na celu zachowanie i poprawianie jakości życia w Naszej Gminie. Chcemy aby o wszystkich ważnych rzeczach mieszkańcy się dowiadywali i mogli współdecydować. Mieszkańcy gminy Kosakowo tworzą obecnie konglomerat społeczności o lokalnych korzeniach i coraz liczniejszej grupie nowych mieszkańców. Współistnienie obu grup to proces nieodwracalny i w interesie nas wszystkich jest wzajemna akceptacja, integracja i podjęcie działań dla wspólnego dobra. Takie właśnie cele postawiło sobie Stowarzyszenie "Nasza Ziemia".


Walczymy o utrzymanie turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub. Działania obecnych władz prowadzą do nieodwracalnej zmiany charakteru naszej gminy na przemysłowo-magazynową, do czego nie chcemy dopuścić.

Krajobraz naszej gminy zaburza kilka wielkoprzestrzennych obiektów:

  • oczyszczalnia ścieków Dębogórze wraz z kolektorem odpływowym do Zatoki i składowiskiem popiołów powstałych po spaleniu osadu ze ścieków komunalnych,
  • podziemne kawerny gazu, inwestycja w budowie i planowany dalszy rozwój wraz z budową gazociągu i terminalu odbioru gazu na zatoce,
  • powstające lotnisko pasażerskie,
  • istniejące, częściowo zrekultywowane kwater popiołów z elektrociepłowni w Gdyni,
  • istniejące od kilkudziesięciu lat i wyeksploatowane naziemne zbiorniki paliw płynnych,
  • cmentarz komunalny miasta Gdyni.
2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl