Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2013-11-12 - 24 listopada - Referendum w naszej gminie

Aby referendum było ważne do urn musi pójść co najmniej 30% mieszkańców uprawnionych do głosowania. Brak frekwencji spowoduje, że referendum będzie nieważne. Oznaczać to będzie zgodę mieszkańców na planowane inwestycje rozbudowy Kawern oraz budowy gazociągu wysokiego ciśnienia.

24 listopada 2013 - od godziny 7.00 do 21.00 odbędzie się w naszej gminie referendum, którego wynik będzie miał fundamentalny wpływ na kierunek rozwoju naszej gminy.Ty też możesz głosować !!!

Mimo, że nie jesteś zameldowany w naszej gminie, to i tak możesz wziąć udział w referendum. Wystarczy wypełnić wniosek o wpisanie do rejestru wyborców,  a następnie złożyć bezzwłocznie w Urzędzie Gminy w biurze podawczym do 19 listopada, załączając kserokopię dowodu osobistego.


Pytanie referendalne


"Czy jesteś za pozostawieniem obecnych zapisów studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kosakowo, dotyczących terenów na północ od kanału zrzutowego oczyszczalni ścieków i w konsekwencji za uchyleniem Uchwały Nr LXVII/64/Rady Gminy Kosakowo z dnia 12 sierpnia 2010 roku o przystąpienie do jego zmiany?"


Stowarzyszenie Nasza Ziemia głosuje na TAK
 • głosując na TAK
  • głosujesz za powstrzymaniem uchwały wprowadzającej nowe studium uwarunkowań i kierunków przemysłowego zagospodarowania gminy
  • STOP obszarom górniczym w naszej gminie
  • STOP dalszej rozbudowy podziemnych magazynów
  • zachowanie rolniczo - turystycznego wizerunku gminy 
 • głosując na NIE:
  • akceptujesz nowy kierunek rozwoju gminy, w którym obszary górnicze i przemysłowe stanowiły znaczną powierzchnię naszej gminy
  • zezwalasz na decydowanie koncernom paliwowym o przyszłości Twojej i Twoich potomnych
  • odbierasz sobie prawo do dysponowania nieruchomością 
Stowarzyszenie Nasza Ziemia głosuje na TAK2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl