Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia"

Jesteśmy niezależną grupą mieszkańców gminy Kosakowo, którym zależy na utrzymaniu turystyczno-rolniczego wizerunku gminy, odwołującego się do wielowiekowej tradycji Północnych Kaszub.

O co walczymy

Aktualności

2019-02-06
Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?
Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Reportaż w TVP3 Gdańsk.Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

więcej...

2019-01-11
Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.
Coraz częściej na naszych plażach znajdujemy martwe ptaki. Co jest bardzo niepokojące...Kilkadziesiąt martwych ptaków w rejonie Zatoki Puckiej.

więcej...

2018-11-06
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.
Obchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski z naszą nowo wybraną Radną w Gminie Kosakowo. Aliną SzydowskąObchody Setnej Rocznicy Niepodległości Polski.

więcej...

2018-10-16
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy
Retransmisja z debaty kandydatów na Wójta Gminy KosakowoRetransmisja z debaty kandydatów na Wójta Naszej Gminy

więcej...

zobacz wszystkie aktualności »

Członkowie stowarzyszenia »

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej gminie.

imię:
e-mail:
» rezygnacja

2019-02-06 - Katastrofa ekologiczna w wodach Bałtyku?

Katastrofa ekologiczna. Tak mówią rybacy z nadmorskich miejscowości, którzy coraz częściej wracają z połowów z pustymi sieciami. Jak twierdzą ekolodzy, przez nadmierne zasolenie Zatoki Puckiej. W Morskim Instytucie Rybackim w Gdyni odbyło się spotkanie stowarzyszeń wędkarskich, zrzeszeń rybaków i producentów ryb.

O spadku zasobów rybnych w Zatoce Puckiej pomorscy rybacy alarmują od 2015 roku. Od tego czasu coraz częściej znajdują martwe ryby, foki i ptaki. Przypadki masowej śmiertelności ryb oraz zmniejszenia się ich ilości w Zatoce Puckiej były głównym tematem zespół do spraw przeciwdziałania degradacji środowiska wodnego. Zdaniem rybaków, jedną z przyczyną braku ryb w Zatoce jest zrzut solanki, powstały w wyniku budowy magazynów gazowych w nadmorskiej miejscowości Mechelinki. Sytuacja pomorskich rybaków nie jest łatwa, szczególnie dla tych, dla których rybołówstwo jest jedyną formą pracy. Obecnie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowych prowadzi badania związane z monitoringiem i oceną wpływu różnych czynników, które mogą wpływać na środowisko i ryby w Zatoce.

Źródło : TVP3 Gdańsk


Reportaż można obejrzeć na stronie TVP3 Gdańsk klikając logo poniżej.


Link do reportarzu

2016 © NaszaZiemia.org
tworzenie stron Webton.pl